З Днем рідної мови!

День рідної мови – це міжнародне свято, засноване ЮНЕСКО задля того, щоб підтримати самобутність та важливість кожної мови. Початок цьому святу дали трагічні події 1952 року в Бангладеш, коли влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони використання своєї рідної – бенгальської мови. Під час протистоянь загинуло чотири студенти…
  Як жити у світі, де твоя мова не є бажаною, українці знають не з чуток. За останніх 400 років українську мову обмежували і забороняли понад 50 разів. Бути україномовним – означає вести щоденну боротьбу за свої права, доводити всьому світові, що твоя мова красива та сучасна, і з надією чекати часів, коли вона нарешті стане панівною.
 У цей святковий день учителі та учні спеціалізованої школи №211 цитують рядки видатних українських та зарубіжних письменників, нагадуючи всім, що мова – це важливо. Ми повинні знати й поважати державну мову заради майбутнього. Бо як казала Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».